Gerbiami pacientai,
Informuojame, kad sveikatos priežiūros centras UAB "Medikvita" spalio 21 d. persikelia į naujai įrengtas patalpas senamiestyje, adresu Respublikos g. 20.
Taip pat pranešame, kad prie mūsų kolekyvo prisijungė vaikų gydytoja Z. Jakštienė ir šeimos gydytoja J. Putelienė. Norintys tapti šių medikių pacientais kviečiami atvykti į centro registratūrą ir užpildyti prašymą.
Įstaigos administracija
Gyd. odontologas protezuotojas G. Deksnys Pirmadieniais 08.00 - 19.00 Gyd. odontologė R.Bružienė Pirmadieniais 08.00 - 17.00 | Gyd. odontologas O. Drogin Pirmadieniais 10.00 - 19.00 Burnos higienistė Justina Venckutė Trečiadieniais 09.000 - 16.00 Ketvirtadieniais 09.00 - 16.00
|
Registracija gydytojų odontologų konsultacijoms telefonu:
+370 612 51055 arba +370 443 25207
• Dantų gydymas ir plombavimas. Defektų užpildymas, taisyklingas danties anatominis atkūrimas. Dantų ėduonis arba dantų kariesas (lot. caries dentium) – danties emalio ir dentino nekrozė. Dntys plombuojami šviesoje kietinama helio plomba, kurios spalva parenkama pagal šalia esančius dantis, arba stiklojonomerine plomba.
• Dantų šaknų kanalų gydymas mikroskopu (endodontija). Pagrindinis dantų šaknų kanalų gydymo ir plombavimo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanaluose bei apsaugoti dantį ir aplinkinius audinius nuo infekcijos. Infekcija, prasiskverbusi į danties minkštuosius audinius, sukelia uždegimą danties vidinėje ertmėje – pulpoje. Dėl to atsiranda danties skausmas, jautrumas šaltam ir karštam dirgikliui, danties spalvos pakitimas, dantenų patinimas bei jautrumas. Negydant šis uždegimas išplinta – bakterijos patenka į aplinkinius audinius ir sukelia jų uždegimą (periodontitą). Ilgainiui tirpsta žandikaulio kaulas ir dantis turi būti pašalinamas. UAB „Medikvita“ sveikatos priežiūros centras įsigijo Vokietijos firmos Carl Zeiss mikroskopą OPMI pico, kurio pagalba centro odontologai efektyviau gydo pacientų dantų šaknų kanalus. Jeigu gydantis odontologas neranda sunkiai matomo kanalo, tai šis liks nesterilizuotas ir neužplombuotas. Tokiu atveju infekcija danties šaknyje išlieka. Su mikroskopo pagalba galima matyti iki 40 kartų didesnį ir geriau apšviestą danties „vidų“ – šaknų kanalų sistemą.
• Burnos ertmės higiena. Profesionali burnos ertmės higiena – tai higienos procedūros, kurių metu pašalinamos mineralizuotos/nemineralizuotos apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai. Naudojant ultragarsinį skalerį pašalinami virš dantenų ir po jomis susidarę akmenys, o " Air-flow" sistema (natrio bikarbonato srove) greitai be skausmo nuvalomos nikotino, kavos, arbatos apnašas. Dantų apnašos ir jose esančios bakterijos yra pagrindinė labiausiai paplitusių dantų ligų priežastis.
• Dentalinės rentgeno nuotraukos. Dentalinė rentgeno nuotrauka daroma tuomet, kai reikalinga vieno ar kelių dantų vainikų bei jų šaknų nuotrauka. Dentalinėje rentgenogramoje matyti dantų šaknų kanalų ilgis, jų išsidėstymas, danties kariesas.
• Protezavimas. Danties protezavimas – tai danties kietųjų audinių atkūrimas išsaugant anatominę formą, spalvą bei tekstūrą, kai danties nebeįmanoma atstatyti plombinėmis medžiagomis. Visi protezai skirstomi į išimamus (plokšteliniai bei lanko atraminiai protezai) ir neišimamus (vainikėliai, tiltiniai protezai) protezus.
• Socialiai remtinų asmenų protezavimas.
» Nuo 2021 sausio mėn. pasikeitė dantų protezavimo, apmokamo iš PSDF biudžeto, tvarka. Nebeliko dantų protezavimo laukimo eilės. Asmeniui nebereikia pildyti prašymų ir laukti pranešimų iš TLK.
» Asmuo tiesiogiai kreipiasi pas gydytoją odontologą, kuris nsutatęs dantų protezavimo pagrįstumą, išrašo elektroninį siuntimą ir pats užregistruoja informacinėje sistemoje EVIS dantų protezavimo paslaugoms gauti.
» Užregistruotas asmuo iš karto įgyja teisę gauti dantų protezavimo paslaugas.
» Informacinėje sistemoje užregistruotas žmogus turi kreiptis į pasirinktą gydymo įstaigą, su kuria TLK yra sudariusi sutartį dėl dantų protezavimo, ir protezuotis dantis per 3 m.
Gydytojų odontologų darbo laika